Haber

Kral Charles’ın Parlamentoyu Açılışı ‘Cumhuriyetçiler’ Tarafından Protesto Edildi

Yeni yasama yılının açılışı İngiltere’de gerçekleşti. Açılışı gerçekleştirmek için gelen Kral III. Charles, kraliyet karşıtı grup tarafından protesto edildi. Protesto sırasında ‘monarşiyi kaldırın’ yazılı pankartlar taşındı.

Kaynak:https://www.ntv.com.tr/galeri/n-life/…

İngiltere’nin yeni yasama yılının açılış töreni kral, kraliçe ve aile üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İngiltere’de yeni yasama yılı, 1951’den bu yana ilk kez bir Kral tarafından açıldı. Kral III. Charles, açılış töreninde Ukrayna-Rusya savaşı ve Kovid-19’un ülkede uzun vadeli sıkıntılara yol açtığının altını çizdi.

Kral Charles, ülkenin atacağı yeni adımlardan bahsederek, İngiltere’nin dış devletlere bağımlılığının azaltılacağını belirtti.

Kral Charles, ekonomik özgürlüğün İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla başladığının altını çizdi.

Daha fazla ülkeyle ticari anlaşmalar yapıldığını belirten Kral, ülkenin ekonomik büyümesinin iyiye gittiğini sözlerine ekledi.

Öte yandan İngiliz hükümetinin yasadışı göç ve antisemitizmle mücadelesinin devam ettiği vurgulandı.

Kral Charles’ın geçişi sırasında monarşi karşıtı ‘Cumhuriyet’ grubu protesto gösterisi düzenledi.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı protestoda kral ve monarşi aleyhine sloganlar atıldı. protestocular, ‘O benim hükümdarım değil, monarşiyi kaldırın, bu kral çıplak değil’Üzerinde şu yazıların yer aldığı pankartlarla hükümdarı protesto etti:

“Meclis’i açan kral bizi temsil etmiyor.”

Cumhuriyet kümesinin başkanı tarafından yapılan açıklamalarda parlamentoyu açan hükümdarın kendilerini temsil etmediğini, monarşi, monarşi ve lordlardan kurtulmak istediklerini belirttiği kaydedildi.

“Charles, geçen yıl köleliğe yatırım yapan kralların mirasını vergiden muaf olarak miras aldı.”

Cumhuriyet grubunun lideri, yaptığı açıklamalarda kraliyet ailesinin eski popülaritesini kaybettiğini, 40 yaş altı bireylerin yoksulluktan bıktığını belirtti.

Grup lideri, “Geçen yıl Charles, köleliğe yatırım yapan kralların mirasını vergiden muaf olarak devraldı” dedi ve insanların krallığa olan ilgisinin azaldığını ekledi.

haber-saphane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu