Ekonomi

“Üretimde Teknolojinin Arttırılması ve Yerli Makinelerin Kullanılması” projesinin destek sözleşmesi imzalandı

“2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde takviye almaya hak kazanan bir şirkete ilişkin “Üretimde Teknolojinin Arttırılması ve Yerli Makinelerin Kullanılması” projesinin dayanak kontratı imzalandı.

Gerçekleşen imza merasimine, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay İnanç, işletme sahibi Süleyman ve Bedri Karadaş ile projeden sorumlu ajans yetkilileri katıldı.

Erzincan’da faaliyet gösteren ve halihazırda plastik poşet, çöp torbası, çanta, çuval, sandık, kutu, kasa, damacana, şişe, bidon, makara, kapsül vb. paketleme gereçlerinin imalatında bölgenin öncü firmaları ortasında yer alan işletmenin, proje çerçevesinde üretim kapasitesinin ve kalitesinin arttırılması planlanmakta.

Proje sonunda yenilenen üretim sınırının plastik imalatına eklenmesiyle birlikte üretim kapasitesinin iki katına çıkarılması ve beraberinde istihdam artışı hedeflenmekte. Ayrıyeten eser çeşitliliğinin de artması öngörülen projede, teknoloji kullanımı vasıtasıyla üretim maliyetlerinde yüzde 25’lik bir azalma beklenirken, çağdaş makinelerden kurulan üretim çizgisi ile güç tüketiminde de azalma öngörülmekte. – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu