Ekonomi

İSTESOB, toplu ulaşıma yapılacak zam ile ilgili kararı değiştirme yetkisinin bulunmadığını bildirdi.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), bazı esnaf odalarının talebi üzerine düzenlediği toplantıda, aldıkları karar doğrultusunda kentte toplu ulaşımın artırılması kararını değiştirme yetkilerinin bulunmadığını bildirdi. .

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) toplantısında toplu ulaşım fiyatlarına yüzde 51,52 zam yapılması nedeniyle İstanbul Taşıyıcılar Odası (taksiciler), İstanbul Minibüs Esnaf Odası ve İstanbul Kamu Hizmeti Araç İşletmecileri Esnaf Odası talepte bulundu. İSTESOB konuyu değerlendirecek. o yaptı.

İSTESOB’un Bakırköy’deki genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen sendika yönetim kurulu toplantısının ardından basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, ilgili esnaf odalarının yeni fiyat tarife teklifini değerlendirmek üzere bir araya geldikleri belirtilerek, “Odalarımızın haklı taleplerine rağmen 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu ile 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nda toplu taşıma fiyatlarının idare kurulunca belirlenmesi noktasında taksi, minibüs ve UKOME tarafından belirlenen tarifelerde Birliğin, hizmet taşıma fiyat tarifelerinin belirlenmesine ilişkin UKOME kararları kamu kurum ve kuruluşları ile diğer gerçek ve tüzel kişileri bağlar.” kelimeler kullanıldı.

haber-ayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu