Haber

Danişment Gazi Toki yolu yenileniyor

Kent genelinde ulaşımı kolaylaştıracak alternatif güzergâhlar açarak altyapı, yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarını hararetle sürdüren Sivas Belediyesi, Danişment Gazi Mahallesi’ndeki polis lojmanları ve TOKİ lojmanlarına çıkan yolda yenileme çalışması başlattı.

Mevcut yolların standardını yükseltmek için yürütülen çalışmalar kapsamında Danişment Gazi TOKİ bölgesinde yoğun çalışma yürüten grupları ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Alım, çalışanlara kolaylıklar dileyerek yetkililerden bilgi aldı. Lider Bilgin’e gezi ve incelemelerde Mahalle Muhtarı Çetin Yıldırım eşlik etti.

Danişment Gazi Mahallesi’nin yeni yapılan TOKİ evleriyle yeni cazibe merkezi olduğunu belirten Önder Alım, “Mahallemizin nüfusu artıyor. Bu nedenle mahallemizin ihtiyaçları da aynı oranda artıyor. Hem mahalle sakinlerimizle hem de muhtarımızla yaptığımız istişareler sonucunda gelişen mahallelerimizin altyapıdan asfalta her türlü ihtiyacını karşılamak için öncelik sırasına göre çalışmalarımıza başladık. Mahalle sakinlerimizin talebi yolun ve okulun tamamlanmasıydı. Milli Eğitim Bakanlığımız okulumuzun eksiklerini hızla tamamladı. Okulumuz eğitime yeni başlamıştır. İlk etapta TOKİ’ye giriş yolu vardı ama bu yıl mayıs ayında dağıttığımız 740 anahtarla TOKİ’ye daha kaliteli, daha konforlu, daha güvenilir ve daha hızlı ulaşım sağlamak için tamamladığımız alanda yol çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burası yeni gelişen ve büyüyen bir mahalle. Yani ihtiyaçlar ve talepler olacak. Önceliklerimizi hatasız sıralayarak mahallemizin ihtiyaçlarını birer birer karşılayacağız. TOKİ’nin ilk etabında yol ve kavşak çalışmalarımızı bu dönem tamamlamış olacağız. Şehrimize hayırlı olsun.” terimini kullandı.

Danişment Gazi Mahallesi Muhtarı Çetin Yıldırım, Lider Alim ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Mahallemizin sorunlarını ve taleplerini dile getirdik. Başkanımıza teşekkür ederiz. Hemen programa aldı ve ona öncelik verdi. Gerçekten artan bir nüfusumuz var. Yollarımız da bozuktu. Bu sorunun çözülmesi mahallelerimiz için çok önemli. Belediye ekiplerimize ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu