Haber

Yunan adasında kaybolmuştu: Ünlü doktor Michael Mosley’in son görüntüleri ortaya çıktı

67 yaşındaki Mosley, eşi Dr. Clare Bailey ile birlikte Symi (Sömbeki) adasındaki Pedi köyü yakınlarındaki St. Nicholas Plajı‘nda öğleden sonra yaptığı yürüyüşten dönmemesi üzerine kaybolduğu fark edildi. İtfaiye, sahil güvenlik ekipleri ve gönüllüler, helikopter, dronelar ve arama köpekleriyle karada ve denizde arama çalışmalarına başladı.

Sıcaklıkların 40 dereceyi bulması arama çalışmalarını zorlaştırırken, Mosley’nin yanında cep telefonu olmaması da arama ekiplerinin işini güçleştirdi. Symi Belediye Başkanı Lefteris Papakalodoukas, Mosley’nin denize düşmüş olabileceğini belirtirken, ada sakinleriyle yapılan görüşmeler de arama çalışmalarını destekliyor.

Yerel halkın ifadelerine göre, Mosley’nin yürüyüşünün ortasında Pedi köyünde görüldüğü rapor edildi. Symi, 16 kilometre uzunluğunda ve seyrek nüfuslu bir ada olup, bazı bölgelere sadece tekneyle ulaşılabilir durumda.

Dr. Michael Mosley kimdir?

Dr. Michael Mosley, ‘This Morning’ ve ‘The One Show’ gibi programlara katılan ve ‘Trust Me I’m a Doctor’ programıyla tanınan bir isimdir. Arama çalışmaları cuma akşamı durduruldu ve bugün yeniden başlayacak.

kavakliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu