Ekonomi

TSKB depremden etkilenen 11 ilde kütüphane açtı

Türk Kütüphaneciler Derneği ve Adıyaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilk Z-Kütüphane ‘TSKB Cumhuriyet 100. Yıl Kütüphanesi’ adı altında açıldı.

Öğrencilere yönelik sosyal aktivite alanı olarak hazırlanan Z-Kütüphane’de çocukların zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak 4 binin üzerinde kitap, çeşitli akıl oyunları ve eğitici destek araçları bulunuyor. Tüm faaliyetlerinde BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini merkeze alan TSKB, deprem bölgesinde kuracağı okul kütüphaneleriyle ‘SDG 4 – Kaliteli Eğitim’ ve ‘SDG 10 – Eşitsizliklerin Azaltılması’ hedeflerine doğrudan katkı sağlamayı hedefliyor.

Sosyal sorumlulukta deprem bölgelerine öncelik

TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, Cumhuriyetin 100’üncü yılına ilişkin tüm sosyal sorumluluk projelerinde deprem bölgesini ön planda tuttuklarını belirterek, TSKB’nin kütüphaneli bir kurum olmasının yanı sıra sektörde lider konumda olan bir banka olduğunu ifade etti. Sürdürülebilir kalkınma alanı.

Bilgiç, “Kurulduğu günden bu yana ülkemize seçkin yayınlar kazandıran TSKB Kütüphanesi’ni, ilki İstanbul’da olmak üzere depremden etkilenen tüm illerde kuracağımız okul kütüphaneleriyle büyütmek için yola çıktık. Adıyaman.” Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlarken kapılarını resmen açacak olan kütüphaneye, içindeki Cumhuriyet’in adını vermek istediklerini anlatan Bilgiç, “TSKB 100’üncü Yıl Cumhuriyet Kütüphanesi’nin tüm projeler arasında gönlümüzde ayrı bir yeri var. Anadolu’daki ilk kütüphanemizi yaptık.

“Kütüphanemiz Z-Kütüphane olarak açılıyor” dedi. Adında ‘Türkiye’ olan bir kurum olmanın getirdiği sorumlulukla, Cumhuriyetin 100. yılında kalıcı eserler bırakmanın gururunu yaşadıklarını belirten Bilgiç, “Çok değer verdiğimiz okul kütüphanelerimizi okullarımızda da hizmete açmayı hedefliyoruz. 2025 yılına kadar 10 il daha depremden etkilenecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu