Haber

Şanlıurfa’da Ortaokul Öğrencileri Kötü Yolda Zorluk Yaşıyor

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Orta Deren Ortaokulu öğrencilerinin okula giderken kullandıkları kötü ve çamurlu yol nedeniyle yaşadıkları zorluklara dikkat çekti. Tanal, “Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Orta Deren Ortaokulu binasının tabanındaki bozuk yol, mahalle sakinlerinin ilgili kurumlara başvurmasına rağmen giderilemiyor. Öğrenciler çamurdan yürüyerek derslerine yetişmeye çalışıyor. AKP’li belediyeler bu kadar kısa bir yolu bile tamir etmekten acizdir.”

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Orta Deren Ortaokulu’nun bozuk yolu nedeniyle öğrencilerin zor durumda kalmasına ve yolun yapılmamasına tepki gösterdi. Tanal, bugün X hesabında çamurlu okul yolunda yürüyen öğrencilerin videosunu yayınladı. Tanal, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi Orta Deren Mahallesi’nde öğrencilerin okul yolu çilesi. Orta Deren Ortaokulu binasının alt kısmındaki bozuk yol, mahalle sakinlerinin ilgili kurumlara başvurmasına rağmen çözümlenemiyor. Öğrenciler yetişmeye çalışıyor. Derslerini çamura saplanarak. AKP’li belediyeler, bu kadar kısa sürede ‘Yolu bile tamir etmekten aciz. Öğrencilerin eğitim hakkı engelleniyor. Milli Eğitim bu konuyu önemsemiyor ve ilgili bakanlıklarla iletişime geçmiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu