Dünya

Red Bull BC One Dünya Finali’nin kazananları B-Girl India ve B-Boy Victor oldu

Breakdans (breaking) müsabakası Red Bull BC One Dünya Finali 12 Kasım’da New York’ta gerçekleştirildi.

Red Bull açıklamasına nazaran, 2004 yılından beri 30’u aşkın ülkede düzenlenen Red Bull BC One, en başarılı 16 B-Girl ve 16 B-Boy’u gayret için bir ortaya getirdi. Türk dansçılar Mer-C ve Jester’in da aralarında bulunduğu, farklı ülkelerden gelen break dansçılar, finalistler arasına girmek için mücadele etti.

Finalde özel davetli 22 dansçıyla birlikte elemeleri başarıyla geçen 10 dansçıdan oluşan toplam 32 break dansçı etkinlikte yer aldı. New York Manhattan Center’daki Hammerstein Balo Salonu’nda 2022 Red Bull BC One Dünya birincilerini belirlemek için düzenlenen yarışmanın kazananları Hollanda’lı B-Girl India ve ABD’li B-Boy Victor oldu.

Rapçi ve söz yazarı MyVerse ile break dansçı ve aktör B-Boy Wicket’in sunumuyla gerçekleşen; prodüktör ve müzisyen Rakim, hip hop ikilisi Black Sheep, DJ ve MC Grandmaster Caz ile dans kümesi Jabbawockeez de performanslar gerçekleştirdiği Red Bull BC One 2022 Dünya Finali’nde dansçılar DJ Skeme Richards’ın müzikleriyle birbirlerine meydan okudu.

Karşılaşma boyunca Red Bull BC One 2021 Dünya birincisi ve All Star olan B-Girl Logistx ile başa baş bir performans sergileyen 16 yaşındaki B-girl “India” Sardjoe, finalde B-Girl Logistx’i mağlup ederek yarış tarihinin hem birinci Hollandalı birincisi hem de en genç kazananı oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen B-Girl India,”Red Bull BC One 2021 Dünya birincisi ve çok güçlü bir rakip olan Logistx ile finale kalmak heyecan vericiydi. Elimden gelenin en iyisini yapmalıydım ve yaptım, onunla karşılaşarak kazanmış olmak bana tarifsiz bir gurur ve mutluluk veriyor.” sözlerini kullandı.

B-Boyların final müsabakalarında ise daha evvel 2015 yılında Roma’da gerçekleştirilen Red Bull BC One dünya birinciliğinin de sahibi olan B-Boy Victor, B-Boy Lee’ye karşı tarzıyla heyetleri etkileyerek üstünlük sağladı. Dünya birinciliği kemerini ikinci defa konutuna götüren B-Boy Victor da “Dürüst olmak gerekirse kendimi rüyada gibi hissediyorum. Red Bull BC One dünya finalini bir kez daha kazanabileceğimi kendime kanıtlamak istemiştim ve şu anda yine kazanmış olduğuma inanamayacak kadar heyecanlıyım.” değerlendirmesinde bulundu.

Her yıl dünyanın en âlâ breakdansçılarını belirlemek için düzenlenen Red Bull BC One ile binlerce dansçı yeteneklerini dünyaya tanıtma imkanını elde ediyor. Bu yıl gerçekleştirilen BC One Dünya Finalini tekrar izlemek isteyenler, Red Bull TV, www.redbull.com/bcone adresi, Red Bull BC One Facebook hesabı ve Red Bull BC One YouTube kanalını ziyaret edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu