Haber

Mustafakemalpaşa’da bereket kazanları kaynadı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa semtinde bir klasiğe dönüşen Muharrem ayı münasebetiyle hemşerilerine kendi elleriyle aşure ikram etti.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle Adnan Menderes Meydanı’nda aşure dağıttı. Hemşehrilerine kendi elleriyle aşure ikram eden Önder Kanar, ”Allah’a çok şükür bu yıl aşuremizi ağzımızın tadıyla pişirdik, hemşerilerimizle bolluk ve bereketi paylaştık. ” belirtti. Mustafakemalpaşa Belediyesi Hala Sultan Aşevi’nde 3000 kişilik hazırlanan aşure, Adnan Menderes Meydanı’nda Mustafakemalpaşalı hemşerilere ikram edildi.

Göreve geldiği 4 yılda aşurenin gelenek haline geldiğini, toplumu ortada tutan birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu vurgulayan Önder Kanar, “Bizim için çok özeldir. hemşerilerimizle böyle anlamlı günlerde bir araya gelin. Her yıl geleneksel hale gelen aşure etkinliğimiz bu yıl da yoğun ilgi gördü. Sevgimizi paylaşarak çoğaltıyoruz. Allah birliğimizi daim eylesin. Tüm vatandaşlarımızın Hicri Yeni Yılı ve Muharrem Bayramını tebrik ediyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu