Ekonomi

MÜSİAD, üyeleri ve gönüllüleriyle afet bölgesindeki yaraları sarıyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen şiddetli depremlerin ardından afet bölgesindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, yerli ve yabancı üyeleri, 10 ile yayılan gönüllü ekipleri ve oluşturduğu lojistik destek ağıyla afet bölgesinde büyük sorumluluk üstlenen MÜSİAD, afetzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda faaliyetlerini sürdürüyor. AFAD koordinasyonunda depremden etkilenen vatandaşlara

Ayrıca MÜSİAD’dan Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Adıyaman’daki yardım çalışmaları hakkında bilgi verildi.

MÜSİAD üyelerinin desteğiyle Kahramanmaraş’ta kurulan çadırkent depremden etkilenen vatandaşları ağırladı, Hatay’daki Serinyol Lojistik Merkezi devam ediyor, Gaziantep’te yıkımın ağır olduğu Nurdağı ve İslahiye ilçelerine yardımlar devam ediyor, Adıyaman’da depremden etkilenen vatandaşlar için yardım çalışmaları sürüyor. bildirilmiştir.

Ayrıca Kahramanmaraş Elbistan’da yapımı devam eden MÜSİAD Konteyner Kent projesinde; Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda 8 bin kapasiteli 2 bin konteyner barındı.

Proje kapsamında altyapı sistemi ile sosyal ve idari yapıların da planlandığı bir çalışma yürütülmektedir. Kahramanmaraş Milli İrade Parkı içinde kurulan MÜSİAD Aşevi, bölgede depremden etkilenen vatandaşlara günde 3 öğün yemek vermeye devam ediyor.

MÜSİAD, Kahramanmaraş’ta aşevi yanında afet bölgesinde kurduğu aşevi ve seyyar mutfaklarla yemek dağıtımına devam ediyor.

Derneğin sağlık şube kurulunun yönlendirmesiyle yurt içi ve yurt dışından gönüllü doktor ve sağlık profesyonellerinin AFAD’a göre belirlenen bölgelerde sağlık hizmetlerine takviye sağladığı bildirildi.

MÜSİAD’ın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Türkiye ve yurt dışından gönüllü sağlık çalışanlarımız, AFAD koordinasyonunda Hatay’daki depremden etkilenen vatandaşlarımıza acil sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.” söylendi.

haber-muradiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu