Haber

Mercedes-Benz Türk’ün Her Kız Bir Yıldızdır programı hız kesmeden devam ediyor

Mercedes-Benz Türk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından 19 yıldır yürütülen Her Kız Bir Yıldız programı bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından 25 Yıldızlı Kızı İstanbul’da ağırladı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) işbirliğiyle 2004 yılında 17 ilde 200 kız çocuğunun desteğiyle Her Kız Bir Yıldız ile her yıl 1000 kız öğrenciye burs veriliyor. Program kapsamında sağlanan burs imkânının yanı sıra kişisel ve mesleki gelişimleri için çeşitli eğitim olanakları da sağlanmaktadır. Ayrıca Her Kız Bir Yıldız programını tamamlayan öğrenciler Mercedes-Benz Türk’te çalışma olanağından da yararlanabilmektedir.

Yıldız Girls’ü 3 Ağustos 2023 tarihinde geleneksel İstanbul ziyaretinde karşılayan Mercedes-Benz Türk; Edine, Sakarya, Van, Sinop, Tekirdağ’dan 25 Yıldızlı Kızları İstanbul’da bir meydana getirdi. Mercedes-Benz Türk İcra Konseyi Başkanı Süer Sülün ile Mercedes-Benz Türk Pazarlama İrtibat ve Müşteri Yönetimi Küme Yöneticisi Serra Yeşilyurt’un liderliğinde gerçekleşen etkinlikte hem program konuşuldu hem de Yıldız Kızlar’a mikrofon verildi.

“Umudumuz ve geleceğimiz siz Yıldız Kızların elinde”

Her Kız Bir Yıldız programı kapsamında klasikleşen yaz buluşmalarının ortasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Mercedes-Benz Türk Yürütme Konseyi Lideri Süer Sülün, şu ifadeleri kullandı: “Hepimiz çok heyecanlıyız. Yıldız Kızlarımızın her birinin gözlerindeki ışıltı ve onların parlak geleceği.Bugün programımızın 19. yılını birlikte kutluyoruz.Daha nicelerini birlikte yaşayacağımıza eminim.Mercedes-Benz Türk olarak çok güzel olduğuna inanıyoruz. Bu tarz programların sürdürülebilir ve uzun vadeli olması değerlidir.Kadınların güçlenmesinin eğitimden geçmesi niyetiyle programımızda hem burslar hem de eğitimler var.

Mercedes-Benz Türk olarak, kadınların her alanda hak ettikleri güce kavuşmaları ve kadınlara sosyal ve ekonomik fırsat eşitliği sağlama vaatlerine büyük önem veriyoruz.

Tüm yasal hakların yanı sıra kadın çalışanlarımıza özel yan haklar da sunuyoruz. Her geçen gün üsleri genişletmek için çalışmalarımıza devam ettiğimizi belirtmeden geçemeyeceğim.

Mercedes-Benz Türk olarak rotamızı eğitimden, eşitlikten, kültürden, sanattan ve spordan sonsuza kadar yana olmak olarak belirledik. Umudumuz ve geleceğimiz siz Yıldız Kızlarımızın elinde. Sizlerle ve başarılarınızla gurur duyduğumuzu bir kez daha belirterek, yolunuzun her zaman açık olmasını diliyorum. Unutmayın Mercedes-Benz Türk ailesi olarak her zaman yanınızdayız. “

“Eğitimde fırsat eşitliği çok önemli”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Kurucumuz Prof. 19 yıldır Mercedes-Benz Türk ile birlikte eğitimlerini sürdüren ve niteliksel gelişimlerine katkı sağlayan Eğitimde fırsat eşitliğinin çok önemli olduğunu belirtir, yapamayan kız öğrenci kalmaması için emek veren paydaşımız Mercedes-Benz Türk’ü tebrik ederiz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı okula gidiyoruz.Hepimize sağlık.”

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu