Ekonomi

Küresel piyasalarda borç limiti gündemi devam ediyor

Amerikan varlıklarında negatif bir hareketin olmaması, yatırımcıların borç tavanı anlaşmasında bir sorun görmediğini gösterdi.

S&P 500 endeksi Salı günü 4.205 puanda yatay bir şekilde tamamlarken, Nasdaq 100 yüzde 0.3 yükseldi.

ABD tahvil faizlerindeki düşüş de olumlu havayı yansıtıyor. 10 yıllık tahvil faizi yüzde 3.673 seviyesinde yer alırken, tüm vadelerde yaklaşık bir baz puan geriledi.

Asya Pasifik ise olumsuz Çin bilgilerini yansıtıyor. Neredeyse tüm değerli hisse senedi endeksleri kaybederken, Hang Seng yüzde 2’den, Nikkei ise yüzde 1’den fazla kaybetti.

Offshore yuan’ın PMI verilerinin ardından ivme kazanmasıyla Çin yuanı dolar karşısında %0,4 düştü. Bloomberg Dolar Endeksi yüzde 0.2 yükseldi.

Altının onsu 1.958 dolarda yatay seyrediyor.

Borç limitinde son pürüz aşıldı

ABD’yi temerrüde düşmekten kurtaracak olan borç tavanı anlaşması kritik bir engelle karşılaştığında, sahne Çarşamba günkü oylama için hazırlandı.

Temsilciler Meclisi komisyonunda yapılan oylamada, yasanın 6’ya karşı 7 oyla meclis oylamasına sunulması kabul edildi. Demokratlara çok fazla taviz verildiğini düşünen katı Cumhuriyetçiler son engel olarak öne çıkıyor. fikir birliğine varmak için.

Cumhuriyetçi milletvekili Dan Bishop, Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’nin görevden alınması için oylama çağrısında bulundu. “Kovulmaktan mı endişeleniyorsun?” McCarthy dedi. sorusuna “Hayır” yanıtını verdi.

Öte yandan ABD Kongre Bütçe Ofisi, yasanın bütçe açığını 10 yıl içinde 1,5 trilyon dolar azaltacağını hesapladı. Tasarı Temsilciler Meclisi’nin bugünkü kritik oylamasından geçerse, Senato’dan da geçeceği kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu