Haber

Kahramanmaraş’ın dağ köyünde 20 ev kaldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ikinci depremin ardından Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı zirve köyü olan Büyüknacar köyünde eski halinden eser yok.

Yaklaşık 1.200 nüfuslu ve 1.600 rakımlı bir dağ köyü olan Büyüknacar köyündeki afette 168 kişi hayatını kaybetti.

Köylüler depremde yaşadıklarını anlatırken, köyün çevresinde bulunan Sakı Baba Dağı’nın üzerlerine geldiğini söylediler.

130 haneden 20’sinin ayakta durduğu Büyüknacar köyünün karlar altında havadan görünümü.

“Dağ bize doğru geliyordu”

İsmail Karabudak, depremin olduğu gece Sakı Baba Dağı’nın kaydığını belirtti. “Bir ses bir şeydi sanki dağ bize doğru geliyormuş gibi bir şeydi. Bütün evler uçuşuyordu. O sırada sesler gelmeye başladı. Karın etkisi çok fazlaydı enkaza müdahale edemedik. Kurtardım” 6 kişi, 5 cenaze çıkardım. Devletimizin imkanlarıyla 2 kişiyi kaldırdılar. Diğerlerini de vatandaşlar kaldırdı.”dedi.

“Kar yağıyordu, kar fırtınası vardı”

Deprem sabahı kar ve kar olduğunu vurgulayan Cevdet Şahin, şunları söyledi: “İnsanlar paniğe kapıldı. Birileri göçüğün altından feryat ediyordu, bir yandan da kar yağıyordu. Kar yağdı ve çok zor oldu. Kendi imkanlarımızla çıkarabildiğimiz kadarını çıkardık. 130’a yakın ev var. köyde ama 20 ev ayakta kaldı. Hayat böyle devam edecek.”söz konusu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu