Haber

İYİ Parti’den “Mehmetçik Gazze’ye” sloganına yanıt! Tek şart koydular

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin duruma müdahale etmesi gerektiğini belirterek Tel Aviv yönetimine süre verdi. Bu açıklamanın ardından bazı çevrelerden “Mehmetçik Gazze’ye” gibi sloganlar yükselmeye başladı. Tartışmalar sürerken konuyla ilgili durumu merak edilen UYGUN Partisi’nden dikkat çeken bir açıklama geldi.

ASKERİ DİRENİŞ İÇİN TEK ŞARTI SUNUYORLAR

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Mehmetçik’in sınır dışına atanmasının ancak vatanın ayrılmaz bütünlüğüne yönelik bir tehdit olması halinde gerçekleşebileceği vurgulandı. Kapıyı açık bırakmayı ihmal etmeyen DÜZGÜN Partisi, Birleşmiş Milletler veya uluslararası kuruluşlar bünyesinde bir durum ele alınırsa askeri destek verilebileceğini savundu.

İşte UYGUN Partisi’nden yapılan açıklama;

“Hükümetin açıklamaları doğrudan askeri destek anlamına geliyorsa, Türkiye’nin güvenliğini dikkate almadan adım atmanın en akılcı seçenek olmayacağını düşünüyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti üniter ve laik bir devlettir. Türk askerinin sınırlarımızın dışına konuşlandırılması ancak ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik bir tehdidin varlığı halinde mümkün olabilir.

Birleşmiş Milletler veya uluslararası kuruluşlar bünyesinde bir tavır alınacaksa elbette askeri destek de verilebilir. Ancak Türkiye’nin güvenliği ve çıkarları ön planda tutulmalı.

“YESTERİ Partisi olarak Türkiye’nin başka ülkelerin bölgesel veya küresel çıkarları uğruna kullanılmasını, iç siyasi sorunlar nedeniyle ülkemizin güvenliğinin tehlikeye atılmasını doğru bulmuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu