Ekonomi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iki vapuru Hatay’a gidecek

Şehir Hatları’na uygun olarak İBB’ye ait ve her biri 1200 yolcu kapasiteli vapurlar deprem bölgesine yardım gemisine dönüştürüldü.

Çalışma kapsamında 2 vapura gıda, hijyen, giyecek ve tıbbi malzeme içeren acil insani yardım malzemeleri yüklendi.

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve İl Hudutları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Yenikapı İDO iskelesinden gemileri uğurladı.

Çağlar, “Hazırladığımız iki gemiyi bir günde denize indiriyoruz. Biri gemi yaşam merkezi, biri de bölgenin tüm transferlerine altlık olacak. Tüm bu faaliyetleri AFAD koordinasyonunda yapıyoruz. AFAD’ın yönlendirmesiyle Hatay’ı ilişkilendirdik.İBB’nin öz kaynaklarına yönlendirdik ve gelen tüm yardımları aldık, tüm bağışçılara teşekkür ediyoruz.Şu anda tasarladığımız sağlık birimlerinden, sağlık birimlerinden donattık. kreş alanından kütüphaneye, eczaneden gece gündüz bin 200 kişinin yatacağı alana. Yüzlerce işçinin görevini yapacağı bir alan oluşturduk, afet bölgesinde ihtiyaç olduğu sürece kalacak.” dedi.

Sinem Dedetaş ise, “Kış kurallarında depremzedeleri yağmur ve kardan korumak için elimizdeki aracı dönüştürerek alternatif yapmaya çalıştık” dedi. Hatay İskenderun’a iki vapur yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu