Haber

İsrailli eski milletvekili: Müslümanlar bizden korkmuyor Gazze’yi küle çevirmeliydik

İsrail, Gazze’de katliamını sürdürürken, İsrailli yetkililerden de acımasız ve vahşi yorumlar gelmeye devam ediyor. Eski milletvekili Moshe Feiglin, Gazze’nin kimyasal bombalarla tamamen yok edilmesi gerektiğini söyledi.

İsrailli siyasetçi ve eski Knesset üyesi Moshe Feiglin, Aljazeera’ya verdiği röportajda tek çözümün “Gazze’nin işgal edilmeden önce Dresden ve Hiroşima gibi nükleer silahlar olmadan tamamen yok edilmesi” olduğunu söyledi.

“HALA GAZZE’Yİ KÜLE DÖNMEDİK”

Hamas saldırısının üzerinden 18 gün geçtiğini söyleyen Feiglin, “İncil’e göre hâlâ intikam almadık… Gazze’yi hemen küle çevirmedik!”

“MÜSLÜMANLAR BİZDEN KORKMUYOR”

Feiglin, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun Gazze’yi işgal etme konusundaki isteksizliğini “İsrail’i yok etmek” ve dünya çapındaki Müslümanlar arasındaki “her türlü endişeyi ortadan kaldırmak” olarak eleştirdi. Ayrıca Netanyahu’yu İsrail’i ABD’nin “muz cumhuriyeti”ne dönüştürmekle suçladı.

 

SAVAŞTA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir saldırı başlattı.

İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırmaya başladı.

Gazze’den yapılan baskınlarda 309’u asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 5.132 İsraillinin de yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 2 bin 913’ü çocuk, bin 709’u kadın ve 397’si yaşlı olmak üzere 7 bin 28 kişiyi öldürdüğünü, 18 bin 484 kişiyi de yaraladığını duyurdu.

 

KAYNAK: HABER7

haberkusadasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu