Teknoloji

iOS 18, yapay zeka yardımıyla “size özel emojiler” tasarlayacak

Apple, telefonlarına ve tabletlerine etkileyici yapay zeka yetenekleri kazandırmak için önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan biri de, emojileri ilgilendiriyor. Apple kullanıcıları yeni iOS işletim sisteminde yapay zeka tarafından üretilmiş emojilere hazır olsunlar.

Apple’ın kısa süre sonra WWDC etkinliğinde tanıtmaya hazırlandığı özellikler arasında, yapay zekalı emojiler de olacak gibi görünüyor. Emojiler, yeni jenerasyon için çok önemli ve hatta bazı kimseler tarafından “yeni bir dil” olarak tanımlanıyor. Bu yüzden olsa gerek ki, sosyal medya uygulamaları, işletim sistemlerinden ayrı olarak kendi emojilerini geliştirerek kullanıcıları cezbetmeye çalışıyorlar.

Apple şimdi iOS 18 kullanıcıları için bir emoji sürprizi hazırlıyor olabilir. Teknoloji devinin telefonlarına ve tabletlerine yerleştireceği yapay zeka destekleyen işlemciler, her kullanıcı için ayrı ayrı emojiler oluşturabilecek. Gülen surat veya şaşıran surat sembollerini, ya da kullandığınız diğer emojileri yapay zekanın sizin için özel olarak çizdiğini düşünün…

Her mesaj için özel ve yeni emoji

Apple’dan sızan bilgiler, iOS 18’in “kullanıcıların mesajlarına göre anında özel emojiler oluşturabilen bir yazılım içerdiğini” söylüyor ki, Apple fanboyları bu haber karşısında mutluluk çığlıkları bile atabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu