Ekonomi

Hudson Pacific 98 milyon dolarlık önemli bir zarar bildirdi

LOS ANGELES – Hudson Pacific Properties, Inc., teknoloji ve medya segmentlerine hizmet eden mülklere odaklanan bir gayrimenkul yatırım yan kuruluşu (GYO)’dur. (NYSE: HPP) 2023’ün dördüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve stratejik elden çıkarmalar ile net gelirdeki düşüşün bir karışımını ortaya koydu.

Şirket, adi hisse senedi sahiplerine atfedilebilen net zararın 98,0 milyon $ olduğunu bildirdi; bu rakam, önceki yılın aynı dönemindeki 12,0 milyon $’lık zarardan oldukça fazla. Bu büyük ölçüde varlık satışları ve kiracıların taşınması nedeniyle toplam gelirin 269,9 milyon dolardan 223,4 milyon dolara düşmesinin yanı sıra sektördeki grevler nedeniyle stüdyo hizmet gelirlerindeki düşüşten kaynaklandı.

Bu zorluklara rağmen Hudson Pacific, 77 yeni ve yenileme kiralamasında 431.980 metrekarelik alan sağlayarak değerli kiralama faaliyetini tamamladı. Ancak ofis ve stüdyo portföylerinde doluluk oranlarında düşüş yaşandı ve hizmet içi ofis portföyü %80,8 doluluk oranıyla kapandı.

Elden çıkarma cephesinde şirket, Batı Los Angeles’taki One Westside ve Westside Two ofislerinin yeniden geliştirilmesi için 700 milyon dolarlık bir işlem de dahil olmak üzere önemli satışları tamamladı. Bu satışlar, bir yılda 1 milyar doların üzerinde varlık tasarrufuna katkıda bulundu.

Hudson Pacific ayrıca 2023 GRESB Gayrimenkul Değerlendirmesi ve diğer ESG değerlendirmelerinde üst sıralarda yer alarak sürdürülebilirliğe olan bağlılığının altını çizdi.

İleriye dönük olarak şirket, 2024 FFO görünümünü ilk çeyrek için seyreltilmiş hisse başına 0,15 ila 0,19 ABD Doları ve tüm yıl için 1,00 ila 1,10 ABD Doları arasında orta aralıkta bildirdi. Bu iddia, yeni satın almaların, elden çıkarmaların veya borç finansmanının etkisi hariç, yönetimin piyasa koşulları, kira oranları ve doluluk seviyelerine ilişkin görüşüne dayanmaktadır.

Şirketin 31 Aralık 2023 tarihli bilançosunda toplam likidite 808,4 milyon dolar olup, net borcun itfa edilmemiş defter değerine oranı %36,5’tir. Ek olarak Hudson Pacific, Bentall Center’ı 482,2 milyon dolarlık bir ipotek kredisiyle yeniden finanse etti ve kredi taahhütlerini 100 milyon dolar azaltan bir kredi tesisi değişikliğini tamamladı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu