Haber

Hollanda Başbakanı İsrail’i ziyaret etti

Hollanda daimi hükümetinin Başbakanı Mark Rutte, İsrail ziyareti sırasında Başbakan Binyamin Netanyahu ile bir araya geldi.

İsrail Başbakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşme sırasında Rutte, İsrail’de olmaktan “mutlu” olduğunu kaydederek, “Ordunuzun bu saldırıyı savuşturmak ve İsrail’in güvenliğini yeniden sağlamak için yaptıklarına saygı duyuyorum.” İfadesini kullandı.

Netanyahu ayrıca Hollanda’nın İsrail’in “çok büyük bir dostu” olduğunu belirterek, ziyaretinden dolayı Rutte’ye teşekkür etti.

İsrail Başbakanı, Hamas’a karşı dünyanın İsrail’le birleşmesi gerektiğini belirterek, “Bu, ortak medeniyetimizin savaşıdır” dedi. söz konusu.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir baskın başlattı.

İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırmaya başladı.

Gazze’den yapılan baskınlarda 308’i asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 5.132 İsraillinin de yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği baskınlarda 2 bin 55’i çocuk, bin 119’u kadın olmak üzere 5 bin 87 kişinin öldüğünü, 15 bin 273 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 90’dan fazla Filistinlinin öldüğü belirtildi.

Çatışmalarda 19’u Filistinli, 3’ü İsrailli ve 1’i Lübnanlı olmak üzere 23 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail-Lübnan sınırında İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 26 Hizbullah üyesi, 6 İslami Cihad Hareketi üyesi, 3 Hamas üyesi ve Hizbullah merkezli Sünni Direniş Tugayı’ndan 2 üye hayatını kaybetti. Aralarında gazetecilerin de bulunduğu 4 sivil hayatını kaybetti. kayıp.

Lübnan’ın düzenlediği baskınlarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti.

haber-cilimli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu