Ekonomi

Hizmet fiyatlarında yüzde 82 artış talebi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) toplantısı bugün saat 13.00’te Bakırköy 1453 Çırpıcı Toplum Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Toplantıda İstanbul Kamu Hizmet Araçları İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) ile yetkililer arasında pazarlık yapılacak. Toplantıya hizmet sağlayıcıları temsilen katılacak olan ISAROD Lideri Günhan Sınar, en son Ocak ayında artan fiyat tarifesi üzerinden yüzde 82 zam talebini toplantıya getirecek.

Servis sağlayıcıların yüzde 82’lik zam teklifini kabul etmesi durumunda 792 lira olan aylık fiyatın 1441 liraya, en kısa mola olan 0-1 kilometre ortası için ise yıllık 3 bin 485 liradan 6 bin 342 liraya çıkma ihtimali var. Bu fiyatlara ek olarak ilk ve orta okullarda bulunması zorunlu olan rehber işçi için ücrete yüzde 35 fark ekleniyor. Bu durumda rehber işçi hizmetiyle birlikte ebeveynlerin ödemesi gereken asgari tutar yıllık 8 bin 562 lira, aylık ödemelerde ise 1945 lira. Gündemdeki zam oranı kabul edilirse 23-25 ​​kilometrelik molanın tutarı rehberlik hizmeti ile yıllık 20 bin 550 lira olacak.

İSAROD Lideri Günhan Sinar, “Talep ettiğimiz zam oranını dikkate alarak en yakın mesafenin 1441 lira olmasını bekliyoruz. Pazarlığa açığız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu