Yaşam

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan kimdir, nerelidir? Serkan Özcan’ın Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Gelecek Partisi sözcüsü Serkan Özcan da son günlerde gündemde olan isimlerden biri. Yaptığı açıklamalarla çok konuşulan Özcan’ın Millet İttifakı’nın ekonomi yetkililerinden biri olacağı düşünülüyor. Ünlü isim, uzun yıllardır TMV’nin kurucu genel müdürlüğünü yürütüyor. Birçok banka ve projede görev almış olan Özcan, ekonomi ve finans alanında kendini layıkıyla geliştirmiş isimlerden biridir. Peki Serkan Özcan kimdir, kaç yaşında, nerelidir? İşte ünlü siyasetçinin hayatı ve siyasi mesleği hakkında merak edilenler…

Serkan Özcan kimdir?

İktisatçı ve bankacı olan Serkan Özcan, 1977 yılında Konya’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde iktisat okudu. 1999 yılında üniversiteden mezun oldu. Daha sonra ABD’de Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi’nde finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Serkan Özcan’ın Kariyeri

Üniversite eğitiminin ardından 1999-2006 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda uzman olarak çalıştı. Ayrıca BDDK’da Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 2006-2009 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda başdanışmanlık yaptı. Bu dönemde ulusal ve uluslararası finansal gelişmelerin takibi ve Türk finansal sistemine etkileri konusunda çalıştı.

Sercan Özcan, 2010-2012 yılları arasında Vakıflar Bankası’nda baş ekonomist olarak çalıştı. Ayrıca bu dönemde Vakıf Portföy A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2012-2015 yılları arasında Odea Bank A.Ş.’de ekonomik araştırmalar ve stratejik planlamadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

2015 yılından bu yana Türkiye Macro View (TMV) Danışmanlık’ın kurucu yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Serkan Özcan, sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da birçok yerde ekonomi ve finans konferansları verdi.

Birçok dergi yazısı ve çeşitli yazılar kaleme alan Özcan, Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi’nin sözcülüğünü yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu