Haber

Gazze’de dram! Prematüre doğan 37 bebek battaniyeyle korunuyor

Hamas’ın 7 Ekim’de Tel Aviv’e roket atmasıyla aynı duruma düşen İsrail durmuyor, durdurulamıyor…

7 Ekim’de savaşa girme kararını açıklayan İsrail ordusu, Gazze’yi adeta bir açık hava hapishanesine çevirdi.

11 binden fazla sivilin hayatını kaybettiği, sık sık iletişim kesintilerinin yaşandığı Gazze kaderine terk edildi…

Gazze’de ilaç ve yakıta ihtiyaç duyulan hastaneleri vurarak da savaş suçu işleyen İsrail, yeni doğan bebeklerin ölümüne de neden oluyor.

İsrail’in sürekli Şifa Hastanesi ve çevresini hedef alması nedeniyle 37 bebek kuvözlerinin hizmet dışı kalması nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı.

Battaniyeye sarılmış bebekler

Şifa Hastanesi’nde prematüre doğan 37 bebek, hizmet dışı kaldığı için kuvözlerinden ayrılarak hipotermi yaşamaması için battaniyelere sarıldı.

O anların görüntüsü görenlerin yüreğine dokundu…

İsrail saldırılarında binlerce çocuk hayatını kaybetti. Hayatta kalanların çoğu ailelerini kaybetti ve yalnız kaldı.

İsrail çocuk hastanelerini hedef alıyor!

Aksa Channel Telegram sayfasında yer alan habere göre, İsrail’in Mehdi Çocuk Doğumevi’ne saldırısı sonucu iki doktor hayatını kaybederken, hastaneye sığınan bazı kişiler de yaralandı.

Şifa Hastanesi’nde elektriğin tamamen kesildiği, sağlık personeli, yaralılar ve mülteciler dahil içeride bulunan herkesin İsrail güçlerinin ateşine maruz kaldığı, ayrılmak isteyenlere de ateş açıldığı bildirildi.

Hizmet dışı kalan Şifa Hastanesi’nde kuvözde oksijene bağlanan bebeklerden ikisinin elektrik olmadığı için hayatını kaybettiği belirtildi.

Şifa Hastanesi Müdürü Dr. Muhammed Ebu Silmiye, hastaneye İsrail silahlı insansız hava araçlarıyla ateş açıldığını söyledi.

UNICEF: Ateşkes derhal sağlanmalı

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), X Platformu’ndan yaptığı davette, Gazze’deki hastanelerin ve çocukların korunmasını ve derhal insani ateşkes sağlanmasını talep etti.

“Bebekler süt eksikliği nedeniyle susuzluk çekiyor”

Filistin Kızılayı da sosyal medya platformu Twitter’da şu paylaşımı yaptı: “Kudüs Hastanesi’ndeki bebekler süt eksikliğinden dolayı su kaybı yaşıyor”dedi.

Öte yandan Gazze Sağlık Müdürü Münir el-Berş, Cumartesi sabahı İsrail tanklarından fırlatılan iki roketin hastanenin yoğun bakım odalarından birine isabet ettiğini söyledi.

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra daha önce yaptığı açıklamada, hizmetleri oldukça sınırlı olan El Ehli Baptist Hastanesi dışında şehirdeki tüm hastanelerin hizmet dışı olduğunu belirtmişti.

haber-birecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu