Yaşam

Eti Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’da Deprem Bölgesinde Çocuklarla Buluşuyor

6 Şubat’taki depremlerin ardından bölgeyi terk etmek zorunda kalan ve yaşamlarını farklı şehirlerde sürdüren 7 binden fazla çocuğu tiyatronun yumuşatıcı gücüyle bir araya getiren Eti Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan’da sarsıntı alanına gidiyor. , Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. 9 gün sürmesi planlanan gezide ücretsiz olarak sahnelenecek olan Memnuniyet Denince Akla adlı özgün oyunla depremden etkilenen binlerce çocuk hem Ramazan Bayramı’nı hem de 23 Nisan’ı Eti Çocuk Tiyatrosu ile birlikte kutlayacak.

 

 

Eti Çocuk Tiyatrosu, ülkemizi derinden sarsan ve deprem bölgelerinden farklı şehirlere yerleşen ailelerin çocuklarını tiyatronun yumuşatıcı gücüyle buluşturan depremlerin ardından yeniden turne programını düzenleyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hep birlikte kutlayacak. deprem bölgesindeki çocuklarla

 

Deprem bölgesinde çadır ve konteyner yaşam alanlarında hem Ramazan Bayramı’nı hem de 23 Nisan’ı çocuklarla birlikte kutlayacak olan Eti Çocuk Tiyatrosu, Kahramanmaraş, Hatay İskenderun, Gaziantep İslahiye, Adana ve Mersin’de memnuniyet denilince akla gelecek, bölgeden en çok göçmen alan ildir. Özgün oyununu sergileyerek tiyatronun düzeltici gücünü binlerce çocuğa aktarmayı planlıyor.

 

23 yıldır Türkiye’nin her köşesinde 3 milyona yakın çocuğu ücretsiz ve fırsat eşitliği tiyatrosu ile buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu, her zaman önceliği dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara veriyor. Mart ayında çıktığı 15 günlük gezide depremden etkilenen 7 binden fazla çocuk için perdelerini açan Eti Çocuk Tiyatrosu, Batı Karadeniz’deki sel felaketinin en çok yaşandığı Kastamonu Bozkurt’ta 23 Nisan’ı çocuklarla kutladı. .

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu