Yaşam

Enis Arıkan: Düşündüğümden daha zor oldu

Amerikalı yazar Samuel D. Hunter’ın yazdığı ‘Balina’, Güçlü PSM, Craft ve Freestage ortak yapımıyla sahneye çıktı. Yönetmenliğini İbrahim Çiçek’in yaptığı ‘Balina’, 2 Kasım’da Severli PSM’de gösterime girdi. Enis Arıkan, müzikalde geçen yıl filmde Brendan Fraser’a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandıran Charlie karakterini canlandırdı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre oyunun hazırlık sürecini anlatan Enis Arıkan, “3 aylık bir prova sürecimiz oldu. Oyunun konusuna bakıldığında duygusal açıdan çok yoğun bir süreç olduğunu söyleyebilirim. benim ve oyuncu arkadaşlarım için.”

Oyuncu, 300 kiloluk ve evinden çıkamayan Charlie karakterinin kendisine meydan okuduğunu itiraf etti: “Böyle bir karakteri sahnede canlandırmak hem fiziksel hem de ruhsal olarak düşündüğümden daha zorluydu. “Vücudumu saran kostüm hareket kabiliyetimi belli bir seviyeye düşürüyor ve o kostümün içinde çok uzun süre kalmak zorlu bir deneyim olabiliyor.”

Enis Arıkan, Brendan Fraser’ın başrol oynadığı ‘Balina’ filminden çok etkilendiğini belirterek, “Filmi izledim ve herkes gibi çok etkilendim. Film atmosfer açısından çok daha karanlık ve yoğun. “Yönetmenimizin oyunumuzda yarattığı dünyanın, filme göre biraz daha farklı, belki daha nefes kesici bir atmosfere sahip olduğunu söyleyebilirim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu