Haber

Derince’de yeni spor tesisi

Derince’de 49 bin 300 metrekare alan üzerine yapılacak gençlik ve sporcu yetiştirme merkezi ihalesine 4 firma teklif verdi.

SEKASEM ve GEBZESEM gibi spor tesislerini Kocaeli’ne kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Derince’de gençlik ve sporcu yetiştirme merkezi yapmak için harekete geçti. “Derince Sporcu Mükemmeliyet Merkezi” tesisi üretimi için ihale yapıldı. İhaleye 4 firma teklif verdi. En düşük teklif 396 milyon 641 bin TL, en yüksek teklif ise 524 milyon TL oldu. Verilen teklifler ihale komisyonu tarafından incelendikten sonra kazanan firma belirlenecektir. İhaleyi kazanan firmaya verildikten sonra yer teslimi yapılacak ve işe başlanacak. Çalışmaların 900 takvim gününde tamamlanması planlanıyor.

Derince’de hayata geçirilecek merkezin projesi 49 bin 300 metrekare alan üzerine planlanıyor. Gençlerin yeni gözdesi olma özelliğini taşıyan yapı 8 bloktan oluşacak. Basketbol, ​​fitness, jimnastik, masa tenisi, eskrim, judo, taekwondo, karate ve boks için spor salonları olacak. Derince Sporcu Mükemmeliyet Merkezi’nde ayrıca yüzme havuzu, 8 adet açık tenis kortu, 2 adet futbol antrenman sahası, 6 adet açık basketbol ve voleybol sahası, 180 araçlık kapalı otopark, konaklama tesisi ve millet kahvesi bulunacak. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu