Yaşam

Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları Adana’da Devam Ediyor

Adana Büyükşehir Belediyesitarafından düzenlendi Cumhuriyet100’üncü yıl kutlamaları, Kozan ilçesindeki Kıraç konserinin ardından Seyhan ilçesindeki Güney Yıldızı Stadyumu’nda Pinhani konseriyle devam etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, siyasetçiler ve Adana halkının katıldığı konserde Cumhuriyet coşkusu üst düzeydeydi.

Konser öncesi halka seslenen Önder Zeydan Karalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘yetimlerin kimsesi’ olan Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini, fırsat eşitliğinin bulunduğunu söyledi. Cumhuriyet’te devlet okullarında okuyan çocukların en yüksek mevkilere yükselebileceği. söylenmiş.

Cumhurbaşkanı Zeydan Karalar, “Cumhuriyet öyle bir rejimdir. Güzel günlere hep birlikte yürüyeceğiz. Bugün Türkiye’nin birçok noktasında savaş, ölüm ve kan var. Filistin’de acıları görüyoruz. Başka yerlerde de savaşlar var” dedi. Ama Cumhuriyetimiz sayesinde Türkiye’de huzura kavuştuk.” “Bunun içinde yaşıyoruz” dedi.

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamalarına devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Zeydan Karalar, hemşerilerinin Cumhuriyet Bayramını tebrik etti. Daha sonra Pinhani konser verdi. Cumhuriyet kutlamalarına katılan Adanalılar hem Cumhuriyet coşkusunu yaşadı hem de Pinhani müziğiyle unutulmaz bir gece yaşadı.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu