Ekonomi

Conagra Üçüncü Çeyrek Sonuçlarının Beklentileri Aşmasıyla Düzeltilmiş Faaliyet Karı Marjı Tahminini Yükseltti; Hisse Senedi Fiyatı Yükseldi

Conagra Brands (CAG), hem kazanç hem de gelir açısından beklentileri aşan 2024 mali üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından Perşembe günü işlem açılışında hisse senedi fiyatında %5’lik bir artış yaşadı.

Gıda şirketi hisse başına 0,69 dolar kâr açıklayarak ortalama analist tahmini olan 0,64 doları aştı. Çeyrek geliri 3,03 milyar dolar olarak açıklandı ve 3,01 milyar dolar olan tahminleri aştı.

Çeyrek için düzeltilmiş işletme kar marjı %16,4 olarak raporlandı; bu oran bir önceki yılın aynı döneminde raporlanan %16,9’a göre küçük bir düşüş olsa da beklenen %15,7’den daha yüksek.

İleriye dönük olarak Conagra, 2024 mali yılının tamamı için hisse başına kazancının 2,60 ila 2,65 dolar arasında değişeceğini öngörüyor ki bu da ortalama analist tahmini olan 2,60 dolar ile uyumlu.

Ayrıca, Birds Eye ve Duncan Hines gibi markaların sahibi olan şirket, 2024 mali yılı için düzeltilmiş işletme kar marjı tahminini %15,8’e yükseltti.

Conagra ayrıca 2024 yılı için çeşitli finansal göstergelerde güncellemeler yaparak net borç/FAVÖK oranının yaklaşık 3,44 olmasını, sermaye harcamalarının 425 milyon dolara yakın olmasını ve faiz giderlerinin yaklaşık 435 milyon dolar olmasını bekliyor.

Şirket, 2024 mali yılı için düzeltilmiş hisse başına kazanç tahminini 2,60 ila 2,65 dolar arasında yeniden teyit etti ve organik net satışlarda %1-2’lik bir düşüş bekliyor.

Stifel analistleri, kazanç raporunun yayınlanmasının ardından CAG hisseleri için Tut tavsiyesini ve fiyat hedefini korudu.

Analistler, “2024 takvim yılı tahminimize göre işletme değerinin faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi kâra oranının 9,0 katına dayanan ve hisseyi ABD büyük sermayeli ambalajlı gıda sektöründeki emsallerine kıyasla %20 daha düşük bir değerleme ile konumlandıran Tut tavsiyemizi ve 29$ fiyat hedefimizi koruyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu