Haber

Çin’de Sürücüsüz Araçlar 400’den Fazla Üniversite Kampüsüne Teslimat Yaptı

Çin’in kurye şirketi Cainiao Network tarafından piyasaya sürülen sürücüsüz teslimat araçları, “11.11” çevrimiçi alışveriş festivali öncesinde çevrimiçi satışların artmasıyla birlikte 1-11 Kasım tarihleri arasında yaklaşık 2 milyon paket teslim etti.

“Xiaomanlyu” ya da “küçük eşekler” olarak adlandırılan 700’den fazla şoförsüz teslimat aracı, 1 Kasım’dan bu yana Çin genelinde 400’den fazla üniversite yerleşkesine teslimat yaptı.

Algoritma yardımıyla teslimat için en kolay rotayı bulan araçlar, tek seferde yaklaşık 50 paket taşıyabiliyor ve tek seferlik şarjla 100 kilometre yol alabiliyor.

İlk sefer 2009’da yapılan ve yılda bir kez düzenlenen “11.11” alışveriş festivali, Çin’de en çok ilgi gören alışveriş şenliklerinden biri haline geldi.

Çin Devlet Posta Bürosu’na göre, Çin’in kurye kesiminde sırf 11 Kasım’da 552 milyon koli olmak üzere 1-11 Kasım tarihleri arasında toplam 4,27 milyar koli işlem gördü.

Büro, kurye sektörünün 20 Kasım’a kadar devam etmesi beklenen ağır döneme düzgün hazırlandığını ve teslimat ağının problemsiz çalıştığını bildirdi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Hangzhou’dan bildiriyor.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu