Haber

Bakan Yerlikaya duyurdu: “Suç örgütleri kafeste”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ’da Ömer Faruk Bulut ve Konya’da Engin Yolcu liderliğindeki iki ayrı organize suç örgütünün, Elazığ ve Konya’da eş zamanlı düzenlenen “KAFES-37” Operasyonlarıyla çökertildiğini duyurdu.

Elazığ’daki operasyonda 35’i örgüt elebaşı olmak üzere toplam 42 şüphelinin, Konya’daki operasyonda ise örgüt elebaşının da aralarında bulunduğu 7 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Bakan Yerlikaya, Organize Suç Örgütlerinin Büyük Türk Adaletinden kaçamayacağını vurgulayarak, “Gün batımında da, şafak vakti de operasyonlarımız kesintisiz devam edecek. Hepsi birer birer kafese girecek.”

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Müdürlüğü (KOM) iş birliğiyle yürütülen operasyonlarda şüphelilerin çeşitli suçlar işlediği belirtildi:

Elazığ Harekatı:

Suç İşlemek, Yağma ve Kişinin Özgürlüğünü Elden Almak Amacıyla Örgüt Kurmak, Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokmak, Kasten Yaralama ve Mala Zarar Vermek, Tehdit ve Hakaret Eylemleri, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Uyuşturucu Madde Üretimi ve Kaçakçılığı.

Konya Operasyonu:

Suç İşlemek, Kasten Öldürme ve Kasten Yaralama, Yağma ve Silahla Tehdit Amacıyla Örgüt Kurmak, Yasadışı kumar oynanan işyerlerine çökerek tekelleşmeye çalışmak.

Operasyonlarda 11 ruhsatsız tabanca, 8 pompalı tüfek, 3 av tüfeği, çok sayıda fişek ve çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Bakan Ali Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik ederek, “Suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların her zaman yanındayız. Onlara göz yummayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu