Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: “55 günde 12 büyük eseri hizmete sunduk”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 55 gün üzere kısa bir müddette Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Çizgisi, Çanakkale Küçükkuyu Ayvacık Yolu Assos-Troya tünelleri, Gaziray ile Eğiste Hadimi Viyadüğü başta olmak üzere 12 projeyi vatandaşların hizmetine sunduklarını bildirdi.

Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamada, yatırımların iktisadın temeli olduğunu söz ederek, 2003-2021 yılları ortasında yapılan 183,7 milyar dolarlık yatırımla, Türkiye’nin hem beşeri hem de maddi kaynaklarının verimli kullanılması sonucu, yılda 28 milyar dolarlık tasarruf elde edildiğine işaret etti.

Bütün dünya krizlerle boğuşurken, hizmet ve eserler ürettiklerini söz eden Karaismailoğlu, 55 gün üzere kısa müddette 12 büyük projenin açılışını gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Karaismailoğlu, Bakanlık olarak yalnızca ekim ve kasım aylarında birçok yapıta imza attıklarını belirterek, birinci olarak 2 Ekim’de Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın açılışını gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Ardından Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Yolu Assos-Troya tünellerini, Malatya-Hekimhan Yolu, Diyarbakır Etraf Yolu, Bitlis Etraf Yolu, TOGG Fabrika Yolları, Bandırma Kavşağı ve ilişki yollarını vatandaşın hizmetine sunduklarını anlatan Karaismailoğlu, “Gaziantep’te Gaziray’ı, Horasan-Karakurt Yolu Taşlı Güney-2 Viyadüğü, Hasankeyf Tüneli, Yeni Yusufeli bağlantı yolları ile 56 kilometre uzunluğunda 39 adet tünel ve 21 köprü viyadük ile bu hafta sonu Cumhurbaşkanı’mızın katılımları ile ülkemizin en yüksek ayaklı viyadüğü olan Eğiste Hadimi Viyadüğü’nü açtık.” sözlerini kullandı.

Karaismailoğlu, perşembe günü 70 kilometre uzunluğunda Ağrı Hamur Tutak Patnos bölünmüş yolunu, cumartesi günü de Şanlıurfa etraf yolunu vatandaşın hizmetine sunacaklarını söz ederek, şunları kaydetti:

“Açılışını yaptığımız her proje ile gurur duyduk ancak asla bununla yetinmedik. 10 yıllar sonrasını planladık. Türkiye’nin ismini dünyanın en büyük 10 iktisadı ortasına yazdırmak için kara yolu, demir yolu, deniz yolu, hava yolu ve haberleşme dalları master planları çerçevesinde kısa (2023), orta (2035) ve uzun (2053) vadede belirlediğimiz çalışmaları sürdüreceğiz. Hizmete sunduğumuz yapıtlara vatandaşlarımızın ağır ilgisini görmek hakikat yolda olduğumuzun da göstergesi. İşimiz hizmet, gücümüz millet. Halkımızdan aldığımız bu güçle daima daha düzgününü, daha yararlısını sunmak için durmadan çalışacağız. Laf değil, eser üretmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu