Haber

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’den Meral Akşener’e yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dünkü grup toplantısında yaptığı açıklamalara yanıt veren Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bağcılar’da trend gelişmeye devam ediyor. Bağcılar’ın gündemde olduğunu çünkü Bağcılar’ın ayak sesleri Bayan’ı kızdırıyor” dedi. Meral titriyor.”

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dünkü grup toplantısında Bağcılar Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Başkan Özdemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin devraldığı metrolarda sağlıklı ilerleme kaydedilemediğini, Bağcılar’ın giderek gelişip trendinin arttığını belirterek, Bağcılar’ın ayak seslerinin Meral Akşener’i titrettiği için gündeme geldiğini belirtti.

Meral Akşener’in açıklamalarına ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dünkü küme toplantısında Bağcılar’ı örnek göstererek AK Partili belediye hakkında talihsiz açıklamalarda bulundu. İlk olarak Bağcılar belediye başkanı oldu. Bakırköy Belediyesi ilçe olmadan önce burada görev yapıyordu. O zamanlar buralara çok az belediye başkanı gelirdi. Belediye başkanları geldiğinde burası fedakarlık yapılan yerlerdi. 1992 yılında Refah Partisi Belediyesi ile görüştü. 1992. 92’de buradaki başarılı çalışma, 94’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılmasına vesile oldu. 1994’te Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları 2000’li yıllarda AK Parti’yi iktidara getirdi. O halde öncelikle ben şunu yapardım. Meral Akşener’e AK Parti ve ondan önceki AK Parti’nin oluşturduğu belediyecilik anlayışından bahsetmesinin ne kadar talihsiz bir durum olduğunu ifade etmek istiyorum. İkinci olarak bağ yetiştiricilerimizden bazı örnekler verdi. Bağcılar’ı tanımadığını ve Bağcılar’a çok sık gelmediğini de biliyoruz. Bağcılar’a gelmesini tavsiye ederiz. Kendisine Bağcılar’ı gezdirmekten mutluluk duyacağımızı söyleyebiliriz. Biz de danışmanlarına ve kendisine konum gönderip nerede buluşmamız gerektiğini belirtmek isteriz. Bağcılar’da yol yok gibi talihsiz açıklamalarda bulundu. Bağcılar’da yol sorunu vardı ama 92’den önce de vardı. Meral Akşener ve ortaklarının anlayışlı olduğu dönemlerde. Bağcılar’da altyapı sorununun olmadığını açıkça ifade edebiliriz. Rastgele bir kaldırım sorunu olmadığını söyleyebiliriz” dedi.

“41 kültür merkeziyle Bağcılar’da bir kültür merkezi cenneti var diyebilirim.”

Bağcılar’da kültür merkezi olmadığı yönündeki ifadelere yanıt veren Başkan Özdemir, “Bağcılar’da kültür merkezi yok. Bağcılar’da kültür merkezi olmadığını unutun, çocuklara yönelik 18’e yakın bilgi merkezi var. Hizmet veriyor” gibi ilginç bir ifade kullandı. Bağcılar’da binlerce kadın Kadın Aile Kültür Merkezimiz var Yeni açılan, yaşlı dostu şehir haline gelen Vefa Evi’miz var Sadece yaşlılara yönelik kültür merkezimiz var Ayrıca Şehit Savcımız Mehmet Kiraz’ımız var Gençlerimizin çalışma merkezi olarak yararlandığı Kültür Merkezi, Halk Saraylarımız var, Türkiye, hatta dünyada eşi benzeri olmayan, dünyanın birçok üniversitesinden akademisyenlerin gelip araştırma yaptığı Engelliler Sarayımız var. Binlerce engellimiz onları daha da ileriye taşıyacak hizmetler alıyor.Engelli atletizm şampiyonumuz Hamide’miz var.Evinden çıkmayan bir birey iken engelli sarayımızla buluştu. Avrupa şampiyonluğunu kazanabilecek seviyeye ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi maratonunda engelliler atletizm şampiyonasında ilk üçe giren sporcular Bağcılar sporcuları oldu. 41 kültür merkezinin bulunduğu Bağcılar’da tam bir kültür merkezi cenneti olduğunu söyleyebilirim. Geçtiğimiz yıl AK Parti İl Müdürlüğümüz 100 günlük yüz yüze bir program gerçekleştirdi. Sarıyer’e gittim. Sarıyer’in bazı mahallelerinde kaldırımların olmadığını gördüm. Ataşehir’in bazı mahallelerinde kaldırımların olmadığını net bir şekilde gördük. O yüzden ittifak ortaklarının belediyelerini incelemesi gerektiğini söylüyorum” dedi.

“Bugün 4 parkla teslim aldığımız Bağcılar Belediyesi’ni 176 parka çıkardık”

Grup toplantısında yaptığı açıklamalarda Bağcılar’da spor merkezlerinin yokluğuna da değinen Meral Akşener’e projeler hakkında bilgi veren Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bağcılar’da spor merkezlerinin yokluğundan bahsediyor. Şunu vurgulamak isterim. Bağcılar’da 84 spor sahamız var, bunların 3’ü büyük, kapalı spor kompleksimiz, 8 adet nitelikli kapalı havuzumuz, kapalı halı alanlarımız, açık ve kapalı basketbol sahalarımız olduğunu Meral Hanım’a ifade etmek isterim. 84 geniş spor sahası. Yeşil alanı da eleştirdi. Bağcılar ne yazık ki 1992 öncesi Bakırköy Belediyesi’nin planlarını devralmış bir ilçe. “Bağcılar o günden bu yana mümkün olduğunca yeşillendirilmeye çalışılan bir ilçe. Meral Hanım anlayışına sahip belediyelerden 4 parkla aldığımız Bağcılar Belediyesi’ni bugün 176 parka ulaştırdık. Yapılacak 16 yeni parkla Bağcılar’da 200’e yakın parkı buluşturmuş olacağız. Ayrıca Bağcılar’da 65 dönümlük millet bahçesi yapılıyor. Sadece 2 yıl içerisinde üretmeye ve dokunmaya devam ettiğimiz 117 parkımız olacak. Yeşil alan büyüklüğünü yüzde 40 artırarak daha da iyi bir noktaya taşınacağız. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız zirvede. Göreve geldiğimiz günden bu yana 10 bin 65 bağımsız bölüme ruhsat verdik. Şu anda 2 bin 800 bağımsız bölümün ruhsatı belediyemizce verilmek üzere. “Yarımız kampanyasıyla 10 yıl içinde Bağcılar’ın tamamını sağlıklı, kimlikli bir şehre dönüştüreceğiz” dedi.

“Ele geçirdiğiniz metropollerin hiçbirinde sağlıklı ilerleme sağlayamazsınız.”

Son olarak Meral Akşener’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni incelemesini tavsiye eden Başkan Özdemir, “Meral Hanım’a şunu tavsiye ederim; Sayın Meral Hanım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni incelemenizi tavsiye ederim. Dünyanın en çok metrosunu inşa ediyor ama içi boş.” . Büyükşehir Belediyesi AK Parti döneminde tüm metroların ihalesini yaptı. Devraldığınız metroların hiçbirinde sağlıklı ilerleme sağlayamazsınız. Bağcılar ile Küçükçekmece nüfusunu birbirine bağlayan Kirazlı-Halkalı Metrosunun durumunu gelin birlikte inceleyelim. Yüzde 4 bedelle teslim edilen metro şimdi yüzde 10’a ulaşmadan ihaleye çıkıyor. İptal edildi. Artık şehrin merkezinde devasa obruklar var. İnşaat bir yıldır hiçbir şekilde ilerlemedi. Ancak etrafındaki tanıtım afişleri sürekli yenilenmektedir. AK Parti döneminde yapımına başlanan, Fransa’daki gibi kapıları açılıp kapanan metroları buraya yapacaktık. 4 buçuk yıl oldu. Mahmutbey – Esenyurt Metrosu’nun şimdiye kadar bitmesi gerekiyordu. 4 milyonluk nüfusu birleştirecek metronun yüzde 10’a bile ulaşamayacak durumda akıbetinin ne olacağını gelin hep birlikte görelim. Meral hanıma İETT Otobüslerinin durumunu sormak istiyorum. Yanan otobüsleri, viyadükten uçan otobüsleri, denize atlayan otobüsleri Meral Hanım’a sormak istiyorum. Meral Hanım’ın asıl kaygılanması gereken, başarılarıyla iktidara gelen AK Parti Belediyesi değil. Kurumsal yapısını çökerten, adeta çıkmaza giren büyükşehir belediyesidir; paydaşı oldukları Bakırköy, Avcılar ve Sarıyer Belediyeleridir. Bağcılar’da trend gelişmeye devam ediyor. “Bağcılar’ı gündeme getirdiğini belirtmek isterim çünkü Bağcılar’ın ayak sesleri Meral Hanım’ı titretiyordu” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu