Ekonomi

Babacan’dan Erdoğan’a enflasyon tepkisi! Neden savaşmıyorsun?

DEVA lideri Babacan, asgari fiyatın yine açlık sınırının altına düştüğünü belirterek, “Televizyonda sahte sorular okuyup cevaplar hazırlayan Erdoğan’a soruyorum: Neden enflasyonla mücadele etmiyorsunuz? Neden halkı yoksulluğa hapsediyorsunuz? ?” söz konusu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı paylaşımda soru soran Babacan, “Asgari fiyat yine açlık sınırının altına düştü. Uydurma sorulara verilen hazır cevapları televizyonda okuyan Erdoğan’a soruyorum: Neden enflasyonla mücadele etmiyorsunuz? Neden enflasyonla mücadele etmiyorsunuz? Milleti sefalete mi hapsediyorsunuz, milleti niye taciz ediyorsunuz?” ifadeleri kullandı.

TÜRK-İŞ: Açlık sınırı 9 bin 591 lira

TÜRK-İŞ’in mart ayı araştırmasına göre 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenmesi için yapması gereken gıda harcaması miktarını ifade eden “açlık sınırı” 9 bin 591 lira oldu.

Gıda ve giyim, barınma, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılan diğer zorunlu harcamaların toplam tutarına tekabül eden “yoksulluk sınırı” 31 bin 241 lira olarak hesaplandı. Bekar bir çalışanın ‘geçim gideri’ aylık 12 bin 469 lira olarak belirlendi.

ayvacik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu