Ekonomi

Avrupa hisse senetleri Tesla’nın düşüşü ve banka kazançlarının hissiyat üzerinde baskı oluşturmasıyla düşüyor

LONDRA – Avrupa hisse senetlerinin darbe alması ve ABD vadeli işlemlerinin gerilemesi nedeniyle hisse senedi piyasaları bugün düşüyor. Elektrikli araç devi Tesla’nın hisseleri, CEO Elon Musk’un eylemleri ve araç kiralama şirketi Hertz’in Tesla filosunu satma kararının ardından geriliyor. Bankacılık devleri Goldman Sachs ve Morgan Stanley(NYSE: HANIM)’den gelen son mali sonuçlar piyasayı daha da kötüleştirdi.

Genellikle finans sektörünün öncüleri olarak görülen bu bankaların performansı, yatırımcı duyarlılığı üzerinde önemli bir etki yarattı. Alım satım faaliyetlerinden elde edilen faizleri ve faydaları etkileyen tek seferlik fiyat gibi bazı olumlu yönlere rağmen, mali açıklamalara genel olarak olumlu tepki verilmemesi piyasadaki düşüşe katkıda bulundu.

Otomotiv ve bankacılık sektörlerinden gelen bu faktörlerin birleşimi pazarın diğer alanlarını gölgede bırakarak yatırımcıların temkinli yaklaşmasına yol açtı. Piyasa, Tesla hisselerinin geri çekilmesi ve değerli banka faizlerinin moralleri toparlayamaması nedeniyle bu gelişmeleri sindirerek temkinli bir duruş sergiliyor.

InvestingPro Analizi

Yatırımcı duyarlılığının Tesla ve büyük finans kurumları gibi büyük oyuncuların performansından büyük ölçüde etkilendiği mevcut piyasa ortamında, daha geniş resmin dikkate alınması çok değerlidir. Farklı bir bakış açısı sunan bu firmalardan biri de sağlam temelleri ile öne çıkan WP Carey Inc. (WPC).

InvestingPro verileri, WPC’nin 14,65 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip olduğunu ve 18,48’lik bir F/K oranıyla işlem gördüğünü gösteriyor; bu oran, yakın vadeli kazanç büyümesine kıyasla düşük kabul ediliyor. Şirketin brüt kar marjı, 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki ayda %92,39 gibi etkileyici bir seviyede bulunuyor ve bu, piyasa dalgalanmalarının ortasında kârlılığı koruma yeteneğini yansıtıyor. Ayrıca WPC, aynı dönemde %22,15’lik bir gelir artışı elde ederek belirsiz zamanlarda bile genişleme kapasitesini gösterdi.

Mevcut piyasa koşullarımızla özellikle ilgili olan iki InvestingPro İpucu, WPC’nin etkileyici brüt kar marjları ve temettü ödemelerini 26 yıl üst üste sürdürebilme yeteneğidir. Bu faktörler, piyasadaki gerileme dönemlerinde portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için cazip olabilecek bir istikrar ve güvenilirlik düzeyine işaret etmektedir.

Bu bilgiyi daha detaylı incelemek isteyenler için InvestingPro aboneliği %60’a varan indirimle özel Siber Pazartesi indirimindedir. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim almak için ProW345 Kupon kodunu kullanın. Bu abonelikle yatırımcılar, InvestingPro’da WPC için listelenen toplam 8 ek ipucuyla birlikte şirketin finansal durumu ve pazar potansiyeli hakkında kapsamlı bir anlayış sağlayan daha fazla InvestingPro İpuçlarına erişebilecek.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

demirozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu