Haber

AK Partili Resul Kurt’tan sert tepki: İnsanlık herkesin başına gelmez

Haber7 muhabiri Müge Çakmak, Resul Kurt ile röportaj yaptı. Kurt, 28 Mayıs seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken sarsılan bölgede vatandaşlara hakaret edenlere de sert tepki gösterdi.

Resul Kurt yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“İNSANLIK HERKES İÇİN DEĞİLDİR”

Ayrıca deprem kuşağında olmamız nedeniyle seçim faaliyetleri nedeniyle kısa sürede çok ağır bir seçim sürecinden geçtik. Medeniyetler şehri Adıyaman’ın seçimdeki büyük zaferi ve AK Parti’nin dört milletvekili kazandığı müjdesi, yorgunluğumuzu gideren, memnuniyetimizi artıran bir durum olarak karşımıza çıktı.
İnsanlık herkese göre değil. Ucuz insanlar asla yapmaz. Kime yardım ettiğin veya hangi partiden olduğun önemli olmamalı. Nasıl İzmir’de deprem olduğunda vatandaşlarımız partisine bakmadan yardıma koştuysa, burada da öyle olmalı. Deprem olduğunda halkımız herhangi bir görüş, siyasi görüş sormasın. Deprem kuşağındaki şehirlerimizin seçim sürecinde Cumhur İttifakı’nı yüksek oranda desteklemesinin bir sebebi var. ‘Halkımız yaparsa Erdoğan da yapar’ Bu insanların inançlarını öldürmeye kimsenin hakkı yoktur.

“DEPREM BÖLGESİNDEKİ EN ÖNEMLİ TALEP; KALICI KONUT”

Bir kişinin deprem bölgesine gelip gelmediğini bilmeden sosyal medyadan ‘Hakkımı yasaklıyorum’ diye tweet atıp vatandaşlarımızı linç etmesi asla kabul edemeyeceğimiz bir davranıştır. Ayrıca diğer ilde özellikle CHP’liler tarafından depremzedelerimize yönelik yoğun bir linç işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu kişilere çok büyük hakaretler yapıldı. Bölgede dikkat ederseniz en güzel yanıtı da oyunu arttırarak Cumhur İttifakı verdi.
Sallanan bölgede yaşayan insanların en değerli arzusu sosyal konutları tamamlayarak kalıcı konutlara yerleşmek istemesidir. Adıyaman’da deprem evleri çok hızlı yükseliyor. Muhtemelen Aralık ayı sonunda ilk bölümü teslim edebileceğiz. Bir yıl içinde çok sayıda konut deprem bölgesindeki insanlara teslim edilecek. Bir diğer beklenti de imar planlarının devreye alınması. Evlerini ve işyerlerini kendi imkanlarıyla yapmak isteyenler var. Bu noktada, bir rahatlama sözü olacaktır.

KAYNAK: HABER7

habersarayonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu