Haber

AK Parti Grup Başkanvekili ‘sokak hayvanları raporunu’nu tamamladı

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Meclis’e gelmesi beklenen ve kamuoyunda hayvanları ‘uyutma’nın önünü açtığı gerekçesiyle büyük tartışmalara neden olan sokak hayvanlarıyla ilgili yasa tasarısına dair açıklamada bulundu.

Yenişehirlioğlu, “Saldırgan/Başıboş Köpek Sorununun çözümüne yönelik bir süredir yürüttüğüm çalışmayı tamamlamış bulunuyorum. Hazırlamış olduğum dosyanın bir örneğini Grup Başkanımız Sayın Abdullah Güler’e bir örneğini de Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanımız Sayın Vahit Kirişci’ye bugün takdim ettim” dedi.

Öte yandan bugün Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Önemli olan orta yolu bulmak. Hayvanlar bizim can dostumuz” diyerek şunları söylemişti:

“Hayvanların korunmasını konusunda hassas olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sokakta başıboş köpeklerin insanlara zarar verdiği konuları da üzülerek öğreniyoruz. Sabahları namaza gidemeyen yaşlılar, vatandaşlarımız var. Sokaklarımızın da korunaklı olması lazım. İnsan sağlığı da hayvan sağlığı da önemli. Orta yolu TBMM’nin bulacağına inanıyoruz. Bu konuda taslak çalışması netleşmeden şu olacak dememiz mümkün olmaz ama insan sağlığını korumak için tedbirlerin alınması lazım. Bu konuda görevli kişilerin net bir şekilde belirlenmesi lazım. Barınakların yapılması için maddi destekler oluşturulması gerekiyor. Milletvekillerimiz en doğru kararı verecektir.”

(HABER MERKEZİ)

nallihan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu