Haber

ABD’nin Massachusetts eyaleti göç yoğunluğunu yönetmek için 250 Ulusal Muhafız görevlendirdi

ABD’nin Massachusetts eyaleti, bölgedeki göçmen yoğunluğunu yönetmek için 250 Ulusal Muhafızı görevlendirdi.

Massachusetts Eyalet Valisi Maura Healey, eyaletin göçmen sorununa ilişkin yaptığı açıklamada, göçmenlerin sığındıkları otellerde temel hizmetleri sağlamasına yardımcı olmak için 250 Ulusal Muhafız’ın görevlendirildiğini söyledi.

Önümüzdeki hafta göreve başlayacak Ulusal Muhafızların, göçmenlere yönelik gıda, temel ihtiyaçlar, ulaşım ve sağlık hizmetleri gibi ihtiyaçların sağlanmasına uyum konusunda yardımcı olacağı kaydedildi.

Talimatta, “Bölgesel Acil Durum Müdahale Ekipleri ayrıca sığınakların denetimine yardımcı olmak ve idareyle doğrudan temas halinde olmak üzere görevlendirildi” deniyor. kelimeler yer aldı.

Eyalette aralarında çocukların ve hamile kadınların da bulunduğu yaklaşık 6 bin ailenin barınaklarda kaldığı biliniyor.

Geçen ay eyalette göçmen sıkıntısı nedeniyle olağanüstü hal ilan edilmişti.

ABD’de düzensiz göç sorunu

ABD’ye giren yasa dışı göçmenler sınır polisi tarafından kayıt altına alınıyor ve otobüslerle barınaklara götürülüyor. Süreçleri tamamlanan sistematik olmayan göçmenler, kendilerine bildirilen mahkeme tarihi kadar ABD’de serbestçe hareket edebiliyor.

Texas ve Florida gibi Cumhuriyetçi eyaletler, göçmen yükünü tek başına taşıyamayacakları gerekçesiyle bir kısmını başkent Washington, New York, Massachusetts ve California gibi Demokratların hakim olduğu eyaletlere gönderiyor.

Ulusal Muhafızlar kimlerdir?

Ulusal Muhafızlar, ABD’de büyük çaplı toplumsal olaylara ve doğal afetlere müdahale etmek ve ülkenin iç güvenliğini sağlamak amacıyla görev yapıyor.

Birçoğu sivil yaşam süren ve yarı zamanlı olarak orduda görev yapan Ulusal Muhafızlar, hem eyalet hem de federal hükümet tarafından yönetiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu