Ekonomi

2024 Yatırım Programı Kapsamında DAP Bölgesi Projelerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecek

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan 2024 Yatırım Programı kapsamında, DAP Bölgesi projelerine yönelik uygulayıcı kuruluşlara yönelik 29 Ocak’ta bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın 2024 yılında destekleyeceği 99 proje için 83 uygulayıcı kuruluşla gerçekleştirilecek çevrimiçi toplantıya DAP BKİ Lideri Prof. Dr. Osman Demirdöğen başkanlık edecek.

Sorumluluk alanında 15 ilden oluşan DAP Bölgesi’nde (Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Sivas, Tunceli ve Van) ve 143 ilçe. DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, 15 Ocak’ta Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan ve DAP İdaresi tarafından desteklenen 99 projeye 318 milyon lira ödenekle fon sağlayacaklarını söyledi.

83 uygulayıcı kuruluşun katılacağı toplantıda projelerin uygulanmasının ele alınacağını belirten Önder Demirdöğen, paydaşlarımızdan eksiklerini tamamlayıp protokol imzalayıp ihaleye çıkmalarını isteyeceklerini söyledi.

Yıl içinde tamamlanacak 2024 projeleri için iyi bir başlangıç ​​yaptıklarını belirten Demirdöğen, şöyle konuştu: “Geçmiş yıllarda genel olarak projeleri haziran sonu itibarıyla bu duruma getirebiliyorduk. Haziran sonu 90 günlük bir ihale süresi vardı, ağustos ayına kadar uzanıyordu.Bölgede eylül ayına kadar inşaat süresi 15’inde bitiyor.Birçok proje bir sonraki yıla ertelendi.Biz yıllık olarak yapan bir kurumuz. Bakanlığımız yol projeleri için sözleşmesi ve ihalesi yapılan projelerin devamına önümüzdeki yıl da imkan veriyor ancak bu yıl onaylanan projeler 15 Şubat’tan itibaren kurumlar tarafından kabul edilemeyecek. İhaleye çıkacağız. Tohum alımı, makine alımı gibi projeler Mart ve Nisan aylarında tamamlanacak. Dolayısıyla ekim dönemine yönelik tohum desteklerini de tamamlamış olacağız. Diğer kanal projelerini de 15 Eylül’e kadar tamamlamış olacağız. 2024 desteklerinin Bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Keşke.” -ERZURUM

haber-sinanpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu